Yeni yılın En İyi Filmleri LG OLED TV’de İzlenir!

OLED ekran teknolojisinin gerçek gibi siyah renklerini ve harika görüntü kalitesiyle eğimli, incecik bir tasarım anlayışıyla bizimle buluşturan LG OLED TV’lerde izleyebileceğiniz en güzel 5 filmi sizler için listeledik!

Herkes için teknoloji sloganıyla Türkiye’yi son teknoloji ürünlerle buluşturan Teknosa mağazaları ve Teknosa.com internet sitesinde güzelliğine vurulduğumuz 55EG910V model numaralı LG OLED TV’yi hızlıca satın alabilirsiniz.

Film önerilerimize geçmeden önce bizi etkileyen OLED’İn LCD ve LED televizyonlardan farkından da mutlaka bahsetmek istedik.

Son yıllarda quantum dot (nano-kristal) gibi teknolojiler LCD ekranları iyileştirmiş, ya da HDR gibi yeni teknolojiler gelmiş olsa da bu teknolojilerin hiç biri OLED ekranların kalitesine ulaşmayı başaramadı. LG’nin öncülüğünü yaptığı OLED teknolojisi geçtiğimiz sene CES fuarında da gösterdikleri gibi çok az yer kapladığından 0.1 inçlik kalınlığa sahip, hatta şeffaf ekranlar yapılmasına bile izin veriyor. Üstelik OLED’in kıvrılmaya, şekil vermeye, burkmaya izin veren yapısı günümüzün popüler eğimli televizyonları için de ilham kaynağı oluyor.

OLED’in rakiplerine en büyük üstünlüğü kurduğu nokta ise LED ekranlar gibi ışık sızmaları olmadığından siyahların gerçekten siyah gibi görünmelerini sağlaması ve inanılmaz görüntü kalitesi.

Ultra Surround ses sistemiyle odanızı saracak, widi ve miracast destekli LG 55EG910V ART-SLIM CURVED OLED TV’yi Teknosa internet sitesinin yanı sıra Teknosa mağazalarından da satın alabilirsiniz.

Ve İşte O 5 Film!

THE REVENANT / DİRİLİŞ

İlk filmimiz Leonardo DiCaprio’nun Oscar’a uzandığı Alejandro G. Iñárritu imzalı The Revenant yani Türkçe ismiyle Diriliş. Tuzak kurup kürkleri için hayvanları avlayan Hugh Glass isimli karakterin bir ayı saldırısı sonucu yaralanarak arkadaşları tarafından ölüme terk edilişini ve sonrasında yaşananları anlatan film; Emmanuel Lubezki’nin harika sinematografisi ile yeni televizyonunuz açılışını yapmak için harika bir tercih olacak.

THE MARTIAN / MARSLI

Ridley Scott tarafından Andy Weir’ın ülkemizde de “Marslı” adıyla yayınlanan romanından aynı isimle uyarlanan THE MARTIAN gerçeğe en yakın bilim kurgu filmleri listemizin birincisiydi. Mars gezegenine astronotların gönderildiği bir görevde, Mark Watney isimli astronot şiddetli bir fırtına sonrası öldü sanılarak ekibi tarafından terk edilir. Fakat Watney hayattadır ve kendisini Mars’ta yapayalnız bulur. Elindeki sınırlı olanaklarla, zekasını ve dayanıklılığını kullanarak dünyaya yaşadığına dair bir sinyal göndermeye çalışır. NASA’nın gerçek ekipmanları ile donatılan bu görsel şölen de televizyonunuzun uzay boşluğunun gerçek siyahlığını göstermesi için harika bir alternatif.

LIFE OF PI / Pİ’NİN YAŞAMI

Ang Lee’ye Oscar kazandıran ve izleyiciye çok farklı bir deneyim yaşatan LIFE OF PI, bizleri genç bir çocuğun inanılmaz macerasına sürüklüyor. Pi Patel’in Hindistan’daki egzotik bir hayvanat bahçesinden Pasifik’e uzanan yolculuğunda yaşadığı gemi kazası sonucu bir sandalda bir sırtlan, kırık bacaklı bir zebra, bir orangutan ve üç yüz kiloluk bir Bengal kaplanı ile hayatta kalan tek insan olarak yaşadığı akıl almaz hikayesini sunuyor. Pi’nin bu inanılmaz hikayesi OLED televizyonunuzun ekranınızdan odanıza taşacak.

FURY

2014 yılında vizyona giren David Ayer’in İkinci Dünya savaşının son aylarında yaşanan bir hikayeyi anlattığı filmi de listenizde olması gereken filmlerin başında geliyor. Avrupa Tiyatrosunda müttefikler son kozlarını oynarken, savaş ile yoğrulmuş ordu çavuşu Wardaddy (Brad Pitt), bir Sherman tankını yönetmektedir ve düşman hattı ardında ölümcül bir görev üstlenen beş kişilik bir ekibi vardır. Çok az sayıda ve yeterince silahı olmayan Wardaddy ve adamları, Nazi Almanya’sının kalbini vurmak için kahramanlıkları içerisinde tehlikeye atılmaktadır. Brad Pitt’in yanı sıra Shia LaBeouf, Michael Pena ve Joh Bernthal gibi isimlerin de yer aldığı film sizi bir tankın içindeki karanlığa OLED televizyonunuzun mükemmel kesinliği ile mutlaka çekecektir.

MAD MAX: FURY ROAD

George Miller’ın yeni Mad Max filmi Mad Max: Fury Road, neredeyse tamamı çölde geçen bir film içinde sinemasal bir havai fişek gösterisi gibi kullandığı renkleriyle Teknosa’dan alacağınız LG OLED televizyonunuz için harika bir arkadaş olacak. Çalkantılı geçmişi Mad Max’i hayatta kalmak için en iyi yolun yalnız olmak gerektiğine inandırmıştır. Yine de, Furiosa adlı liderlerinin peşinde çorak topraklardaki savaş ortamından sürekli kaçarak hayatta kalmaya çalışan bir grubun arasına sürüklenir. Yaşadıkları ortamı zalimce yöneten Immortan Joe’dan kaçmaktadırlar. Joe ise kendisinden çalınan ve yeri doldurulamayacak derecede önemli kaybının peşindedir. Hadi Charlize Theron ve Tom Hardy’nin sizi büyülü bir Dünya’ya taşıyıp eğimli ekranınızla etrafınızı sarmalarına izin verin!

Siz de KafeinSiz.Com'da markanız ile ilgili sponsorlu içerikler yayınlayıp yüz binlerce kullanıcıya ulaşmak isterseniz reklam@kafeinsiz.com adresinden bilgi alabilirsiniz.