Star Wars’taki Prenses Leia karakteriyle tanınan oyuncu Carrie Fisher ’dan üzücü bir haber geldi maalesef.

Star Wars serisinin ikonik karakterlerinden Leia’ya hayat veren ünlü oyuncu geçtiğimiz gün Londra’dan Los Angeles’a yolculuk yapıyordu. Hem yeni kitabının tanıtımı hem de Catastrophe çekimleri için Londra’da bulunan Fisher, dönüşü sırasında uçakta kalp krizi geçirdi. Görgü tanıklarının söylediğine göre yaklaşık 10 dakika boyunca nefes alamayan Fisher’ın durumununsa kritik olduğu belirtildi. Sağlık görevlilerin 15 dakikalık müdahalesi sonrası kalbi yeniden atmaya başlayan Carrie Fisher, şu an ise UCLA Medical Center’da gözetim altında. Durumu oldukça kritik olan oyuncudan gelen son haberler ise ne kötüye ne de iyiye gittiği yönünde.

Birçok başka filmde de oynayan ünlü oyuncuya buradan geçmiş olsun diyoruz. Umarız hem dünya adına hem de ülkemiz adına kötü geçen 2016 yılının bu son günlerinde yine bir kötü haber almayız…

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.