2010 yılında vizyona giren (ve pek de iyi eleştiriler alamayan) ikinci filmin ardından Sex And The City serisinin üçüncü filmi yolda.

Başrollerini Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis ve Cynthia Nixon’ın paylaştığı Sex And The City, üçüncü filmi için onayı aldı. 1998-2004 yılları arasında HBO’da yayınlanan ve 90lı yılların sonuna damgasını vuran dizinin ilk filmi 2008 yılında yayınlanmış ve izleyiciden gelen olumlu dönüşler neticesinde serileştirilmişti. Ancak 2010 yılındaki başarısızlıktan sonra başta Sarah Jessica Parker olmak üzere oyuncular kendini geri çekmişti. Şimdi ise stüdyo oyunculara daha olgun birer Carre, Samantha, Miranda ve Charlotte yaratacakları sözünü vererek, serinin yeni filmi için dört ismin de onayını almayı başardı.

Hatırlanacağı üzere Bridget Jones’s serisinin ikinci filmi de benzeri bir hayal kırıklığı yaratmış, Renee Zellweger de bu nedenle projeye devam kararından vazgeçmişti. Ancak bu yıl vizyona giren Bridget Jones’s Baby’de izlediğimiz olgun Bridget, izleyiciden de tam not almıştı. Umarız Sex And The City’nin yeni filminde de benzeri bir geri dönüş izleyebiliriz.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.