Star Wars müziklerinin bestecisi John Williams seriyi baştan sona izlemediğini itiraf etti.

Star Wars serisinin tarihine göz attığımızda, John Williams’ın unutulmaz müziklerinin filmlere yaptığı katkı inkar edilemez. “Imperial March”, “Rey’s Theme”, “Overture” gibi efsaneleşen müziklerin bestecisi Williams, Star Wars tarihinde özel bir yere sahip. Öyle ki, Rogue One’da Williams’ın müziklerini duyamayan hayranlar bu konudan oldukça şikayetçi.

Geçtiğimiz gün Mirror dergisine konuşan John Williams ilginç itiraflarda bulundu. Williams, serinin tamamlanmış vizyona hazır versiyonunu hiç izlemediğini belirtti. Bu ilginç itirafın yer aldığı kısmı aşağıdan okuyabilirsiniz:

“Star Wars filmlerini hiç izlemedim, bu doğru. Filmlerle işim bittiğinde zaten onunla bir süredir yaşamış olduğum için stüdyodan çıkıyorum ve ‘bitti’ diyorum. Sinema salonuna gidip onu görmek gibi bir isteğim de olmuyor. İnsanlar bunu ilginç bulabilir ancak ben kayıtlarımı çok nadir dinlerim.”

Williams, bu aralar Spielberg’in yeni filmi üzerinde çalışıyor.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.