Lion, The Capri Hollywood Uluslararası Film Festivali kapsamında En İyi Uyarlama Senaryo ödülünü kazandı.

The Capri ödülleri geçtiğimiz gün sahiplerini buldu. Festival başkanı Pascar Vicedomini Roma’da düzenlenen törende Lion senaristi Luke Davies’ı en iyi uyarlama senaryo ödülü ile onurlandırdı. Davies Roma’da bulunmadığı için senaristin yerine Harvey Weinstein ödülü kucakladı.

Weinstein, Lion özel gösterimi için filmin oyuncularından Riccardo Scarmacio ile gittiği Roma’da ödül törenine de katıldı. Törende aynı zamanda Oscar ödüllü Dante Ferretti, Tony Reis, France Cristaldi gibi isimler de yer alıyordu. Weinstein, ödül töreninin kendisi için oldukça verimli geçtiğini ve sektörden birçok insanla sohbet etme şansı elde ettiğini ifade etti.

Lion filminin konusuna gelecek olursak; bindiği trenle evinden, ailesinden binlerce kilometre uzağa giden Hindistanlı Saroo, Kolkata’da bir başına hayatta kalmaya çalışır. Bu sırada Avustralyalı bir çift tarafından evlat edinilir. 25 yıl sonra ise Google Earth’ü kullanarak gerçek ailesinin yanına gitmek üzere yola koyulur.

Filmin yönetmenliğini Garth Davis, senaristliğini ise Luke Davies üstleniyor. Filmin oyuncu kadrosunda Dev Patel, Nicole Kidman, Rooney Mara ve Sunny Pawar gibi isimler yer alıyor.

Ülkemizde 3 Şubat 2017 tarihinde vizyona girecek Lion filminin fragmanını aşağıdan izleyebilir ve haberle ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz:

 

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.