Birbirinden farklı rollerde izlemeye alıştığımız ünlü oyuncu Michael Fassbender, Magneto ‘nun Marvel evrenindeki geleceği hakkında konuştu.

Magneto’nun başlığını Ian Mckellen’dan devralan Michael Fassbender, daha ilk dakikadan izleyicinin sevgilisi olmayı başarmıştı. Duruşundan konuşmasına tam bir Magneto olan Fassbender, McKellen’ın gidişini de unutturmayı başarmıştı. X-Men: First Class, X-Men: Days of Future Past ve son olarak da X-Men: Apocalypse filmlerinde Magneto olarak izlediğimiz Fassbender, Marvel evrenindeki geleceği hakkındaki bilgilerini izleyiciyle paylaştı. “Dürüst olmak gerekirse bilmiyorum. Konuyla ilgili hiçbir tercih yapmadım, çünkü serinin devamında ne olacağına dair hiçbir bilgim yok” sözlerini dile getiren ünlü oyuncu en azından seriden ayrıldığı yönündeki haberleri yalanlamış oldu.

Fassbender’in gerçekten dürüstçe mi cevap verdiği yoksa izleyiciden bazı bilgileri gizlemek niyetinde mi olduğu bir soru işareti. Ancak umarız ki Fox Stüdyoları Magneto rolü için başka bir isim düşünmez. Zira stüdyo Fantastic Four’dan sonra bir başka rezilliği daha kaldırabilecek durumda değil.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.