Mad Max: Fury Road’daki performansı sonrası gönüllerde taht kuran Tom Hardy’nin başrolde olduğu mini-dizi Taboo ’dan son bir fragman yayınlandı.

George Miller’ın Mad Max: Fury Road’u ve Leonardo DiCaprio’ya Oscar’ı getiren The Revenant’ta büyük rol üstlenen Tom Hardy, BBC One’ın yeni mini-dizisi Taboo’da James Keziah Delaney’i canlandıracak. 1800lerde geçen dizide Delaney, öldüğü düşünülen bir denizci. Ancak Britanya’ya geri dönmeyi başaran Delaney, babasının imparatorluğunu yeniden kurmak için zorlu bir mücadeleye girişiyor. Yapımcıları arasında Ridley Scott’ın da yer aldığı dizide Hardy’e eşlik edenler ise House of Cards’tan Michaele Kelly ve Game of Thrones’dan Jonathan Pryce.

Christopher Nolan’ın epik II. Dünya Savaşı filmi Dunkirk ile beyazperdeye dönecek olan Hardy’nin yeni mini-dizisi Taboo, 10 Ocak 2017 tarihinde FX ile Amerikalı izleyiciyle buluşacak.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.