Brit Marling Ve Zal Batmanglij, Esquire dergisine verdikleri röportajda The Oa’nın geleceğine dair açıklamalarda bulundu.

Netflix, The Oa konusunda oldukça gizemli bir politika izledi. Geçtiğimiz yıl duyurusu yapılan dizinin yayın tarihinde kısa bir süre kalana kadar tek bir fragman bile yayınlanmamıştı. Dizi yayın hayatına başladıktan kısa bir süre sonra ise yeni fenomenlerden biri haline dönüşmeye başladı. Casusluk, gizem ve drama türünde tanımlanan dizi, Brit Marling ve Zal Batmanglij tarafından yaratılırken dizinin senaryosu da aynı ikili tarafından kaleme alındı.

Dizinin yönetmen koltuğunda yine Zal Batmanglij yer alıyor. Marling’i de aynı zamanda dizinin başrol oyuncularından birisi olarak da görmek mümkün. Dizide aynı zamanda Emory Cohen, Scott Wilson, Phyllis Smith, Jason Isaacs, Alice Krige, Patrick Gibson, Brendan Meyer, Ian Alexander ve Brandon Perea gibi isimler de yer alıyor.

Esquire dergisine konuşan Marling ve Batmanglij ikilisi dizinin geleceği hakkında şu şekilde açıklamalarda bulundu:

“İlk başladığımızda çok geniş bir hikaye planlayarak yola koyulduk çünkü hikayenin tamamını görmeden böyle bir şeyi ortaya koymak istemedik. Seyircinin bunu hissedebildiğini biliyoruz. Hikayenin devamını size anlatmayı gerçekten çok isteriz, bunun nereye gideceği konusunda biz de uzun süre düşündük.”

İkilinin sözlerinden yola çıkacak olursak dizinin daha anlatacak çok şeyinin olduğu ve yeni sezonların yolda olduğu çıkarımlarını yapabiliriz. The Oa’nın ilk sezonunu henüz izlememiş olanlar için dizinin Netflix platformunda yer aldığını hatırlatmakta fayda var. The Oa’nın ilk sezon fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz:

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.