İlki 1997 yılında yayınlanan Captain Underpants adlı çocuk kitapları serisinin animasyon türündeki filmden bir kare yayınlandı.

Toplamda on iki kitaptan oluşan ve Pilkey tarafından yazılıp görselleştirilen Captain Underpants, George Beard ve Harold Hutchins adlı iki öğrenciyi konu alıyor. Başlarına bela olan okul müdürü Mr. Krupp’tan kurtulmak için ikili, onu hipnotize edip Captain Underpants anlı bir süper kahraman olduğuna inandırıyor. İkinci kişiliğinin farkında olmayan Mr. Krupp, bir süper kahraman olarak büyük kötülerle savaşıyor. Parma şaklatıldığı ya da üzerine su serpildiği/atıldığı zaman ikinci kimliğine istemsiz olarak dönüşen kahramanımız, 2017’de vizyona girecek animasyonda Professory Poopypants ile karşı karşıya gelecek.

DreamWorks tarafından beyazperdeye uyarlanan animasyonda Müdür Krupp ve dolayısıyla da süper kahramanımızı Ed Helms seslendirecek. Captain Underpants 2 Haziran 2017’de Amerika’da vizyona girecek. Ülkemizde vizyona girip girmeyeceği ise şimdilik kesin değil.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.