Fragmanı daha dün yayınlanan Alien: Covenant filminden şimdi de yepyeni (ve elbette ki ürkütücü) görseller stüdyo tarafından paylaşıldı.

Michael Fassbender’i “synthetic” (sentetik) olarak izleyeceğimiz yeni Alien serisi filmi, 2012 yılında yayınlanan Prometheus filminin sonrasını anlatacak. 1979 yapımı ilk Alien filmiyle doğrudan bir bağlantı kuracağı söylenen film, bir anlamda da aynı Rogue One: A Star Wars Story’nin Star Wars evrenindeki rolüne benzer bir rol üstlenmiş olacak.

Alien: Covenant filminden yayınlanan bu yeni görseller de gösteriyor ki Katherine Waterston’ın canlandırdığı Daniels karakterinin başrolde olduğu bir hikayeye tanıklık edeceğiz. Fantastic Beasts and Where to Find Them’den Carmen Ejogo’nun da yer aldığı Ridley Scott imzalı filmin vizyon tarihi ise 19 Mayıs 2017.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.