2014 yılının sürprizleri arasında yer alan ve The Matrix ile popülerleşen Keanu Reeves’in başrolde olduğu John Wick 2 ’den bir kare paylaşıldı.

Emekli olmuş bir kiralık katilin intikam için sahalara geri döndüğü ilk filmin devamı olan John Wick: Chapter Two’da Reeves’in ve The Matrix izleyicisinin oldukça yakından tanıdığı biri ismi daha göreceğiz. Reeves’in The Matrix’teki yol göstericisi, öğretmeni Morpheus’u canlandıran Laurence Fishburne de John Wick serisinin yeni filminde izleme fırsatı yakalayacağız. Fishburne ile yeniden çalışmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Reeves, ünlü oyuncunun kadroya dahil edilme hikayesini de anlattı. Karşılaştıkları bir gün John Wick filmini beğendiğini ve ikinci bir film olup olmadığını soran Fishburne’e Reeves’in cevabı ise bir rol teklifi oldu. Böylelikle de Lawrence, New York’un yer altı dünyasının liderlerinden Bowery King adlı karakteri canlandırmayı kabul etti.

Neo ile Morpheus ikilisinin ilişkisini aynı nitelikte olmasa bile yeniden izleme imkanı bulacağımız John Wick: Chapter Two 10 Şubat 2017’de sinemalarda.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.