Yönetmen J.A. Bayona yeni Jurassic World filmi hakkında birtakım açıklamalarda bulundu.

Jurassic Park serisi yıllar süren, inişli çıkışlı bir beyaz perdesi macerasına sahip. Vizyona girdiği yılın en çok gişe başarısı elde eden filmlerinden biri olan Jurassic World, eleştirmenler cephesinden de epey fazla övgü almıştı. Jurassic World 2 üzerindeki çalışmalar başlamışken, yönetmen J.A. Bayona The Playlist’e verdiği röportajda yeni film hakkında açıklamalarda bulundu:

“The Impossible ve A Monster Calls gibi filmleri yaptıktan sonra artık biraz eğlenmek istiyorum. Eski serinin izlerini sürdürürken aynı zamanda yenilik katmak oldukça zor bir iş. Bu yüzden, yeni ve eski arasında bir denge kurmalıyız. Collin ilk filmde bu konuda iyi bir iş çıkardı.”

Çekimleri 2017 yılının Şubat ayında Londra ve Hawaii’de başlayacak olan filmin başrolünde yine Chris Pratt ve Bryce Dallas yer alıyor. İlk filmin yönetmen koltuğunda oturan Colin Trevorrow bu defa Derek Connolly ile birlikte senaryoya imza atıyor.

2018 yılı Haziran ayında vizyona girmesi beklenen Jurassic World 2’den yeni haberler geldikçe aktarmaya devam edeceğiz.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.