BBC, Pitch Perfect filminden ilham aldığı yeni bir yetenek yarışması hazırlığında.

Pitch Battle ismi ile yayınlanacak yarışmada, yarışmacılar ülkenin en iyi müzik grubu olmak için yarışacak. Müzik tarzı ayırt edilmeksizin başvuruya açılacak yarışmada birbirinden farklı ses ve yetenekler izlemek mümkün olacak. Yarışmada Pitch Perfect sahnelerini aratmayacak düello ve mücadeleler yaşanacak.

The Voice’ı başka bir kanala kaptıran BBC’nin boşalan Cumartesi gecesi programının yeni yıldızının Pitch Battle olması bekleniyor. Program Strictly Come Dancing ile tanınan Karen Smith tarafından hayata geçiriliyor. Bambaşka bir format ve birbirinden renkli yarışmacıları ile ekranda yer almaya hazırlanan Pitch Battle 2017’nin en çok konuşulan yapımlarından biri olacak gibi görünüyor.

 

2012 yılında vizyona giren Pitch Perfect’in konusuna gelecek olursak, Beca adlı karaker Barden üniversitesinde birinci sınıf öğrencisidir ve The Bellas adı verilen sadece kadınlardan oluşan okul müzik gurubuna katılmak ister. Grup zamanla okulun erkek gurubuyla amansız bir rekabete girer.

Yönetmenliğini Jason Moore’un yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Anna Kendrick, Brittany Snow ve Anna Camp gibi isimler yer aldı. Konusu Mickey Rapkin’in romanından alınan filmin senaryosu Kay Cannon tarafından yazıldı. Film vizyona girdiği yılın en sevilen filmlerinden biri haline geldi.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.