Marvel evreninin en sevilen karakterlerinden Spider-Man’i Amazing Spider-Man serisinde canlandıran Andrew Garfield itirafta bulundu.

Peter Parker, dolayısıyla da Spider-Man kostümü altında izlediğimiz film eleştirmenlerin yanı sıra çizgi romanın, Marvel evrenin hayranları ve genel izleyici tarafından da ağır eleştiriler almıştı. Öyle ki Gwen Stacy’e Emma Stone’un canlandırdığı seri apart topar rafa kaldırılmış ve stüdyo yeni bir Örümcek Adam arayışına girmişti. Uzunca bir süre bu konu hakkında konuşmaktan uzak duran Andrew Garfield ise övgüler aldığı Hacksaw Ridge ve yakında vizyona girecek olan Silence’taki performansı sonrası içini dökmeye karar verdi. Garfield, kostümle birlikte farklı bir sorumluluğun oyuncuya yüklendiğini ve kendinden beklenenler listesinde performansın alt sıralara itildiğinden dolayı bir türlü rolü kabullenemediğini dile getirdi.

Şimdilerde başarı performanslarla izleyiciyi büyüleyen Garfield’ın Spider-Man’deki “talihsizliğinin” nedeni de böylelikle anlaşılmış oldu.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.