Gremlins serisinin devam filmi olacak olan Gremlins 3 hakkında yeni haberler gelmeye devam ediyor.

Gremlins 3 üzerindeki çalışmalar devam ederken filmden yeni gelişmeler açıklanmaya devam ediyor. İlk vizyona girdiği tarihten itibaren kült statüsü kazanan filmde Gizmo’nun hikayesi kaldığı yerden devam edecek. Gremlins’in devam filmi olan Gremlins 2’nin gişede orijinalinin geride kalması, 3. filmin gerçekleşmesi konusunda şüphelere sebep olmuştu. Ancak Gremlins 2’nin dönemin eleştirmenleri tarafından aldığı iyi yorumlar serinin devam filminin gerçekleşmesine büyük katkı sağlamış gibi görünüyor.

Filmin oyuncularından Zach Calligan, Bleeding Cool’a verdiği röportajda film hakkında birtakım açıklamalarda bulundu:

“Gremlins 3 kesinlikle bir devam filmi olacak. Yeniden uyarlama gibi bir durum söz konusu değil. Yönetmen Chris Columbus, 2. filmde olan bazı şeyleri ortadan kaldırmayı düşünüyor. Ona göre ikinci film kesinlikle devam filmine uygun değil ve bu konuda biraz pişmanlık duyuyor. Kontrolü tekrar ele alıp hikayeyi bir şekilde devam ettirecek. Bir kez daha söylüyorum; yeniden uyarlama değil devam filmi yapılacak.”

Gremlins’in devam filminin senaryo çalışmaları hala devam ediyor. Filmin senaryosu Disturbia’nın senaristi Carl Ellsworth tarafından yazılıyor. Film hakkında henüz detaylı bilgi yer almıyor.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.