Carrie Fisher’ın ölümünün ardından Debbie Reynolds’un da hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Variety’de yer alan habere göre Carrie Fisher’ın annesi Debbie Reynolds Çarşamba günü öğleden sonra apar topar hastaneye kaldırıldı. Reynolds’un felç geçirdiği iddia edilirken, tedavisinin Cedars-Sinai Medical Center’da sürdüğü kaydedildi. Reynolds, Fisher’ın ölüm haberinin ardından Twitter hesabından şöyle bir not paylaşmıştı:

“Canım kızımın yeteneklerini kucaklayan herkese çok teşekkürler. Sizin düşünceleriniz ve dualarınız onun yeni yolculuğunda ona yol gösterecek. Carrie’nin Annesinden Sevgiler.”

1932’de doğan Reynolds, 1952 yapımı Singin’ in the Rain ve diğer birçok performansı ile akıllara kazınan bir aktris. 1964 yılında The Unsinkable Molly Brown’daki rolüyle Akademi Ödülleri’nde adaylık elde ederken Broadway uyarlaması olan Irene’deki performansı ile de Tony adayı olmuştu. Irene aynı zamanda Fisher’ın Broadway’deki ilk projesi olarak oyuncunun kariyerinde büyük bir öneme sahip.

Aynı zamanda ikilinin son projelerinden biri olan Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds adlı belgeselin Cannes ve New York film festivalleri sonrası Palm Film Festivali’nde gösterileceği belirtildi.

Üzücü haberin ardından Carrie Fisher’ın üvey kardeşi Joely Fisher, Reynolds ile olan fotoğrafını “Tanrı yardımcın olsun Anne.” notuyla paylaştı.

Debbie Reynolds’un en yakın zamanda sağlığına kavuşmasını diliyoruz.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.