Yılın sonuna gelinmişken bir biri ardına paylaşılan ‘en iyiler’ listelerinden farklı olarak yılın en çok kazandıranlarını açıklandı.

Daha önce bir yılın en çok kazandıranlar listesinde Forbes, dakika bazında bakıldığında Captain America rolünde izlediğimiz Chris Evans’ın listenin en tepesinde yer aldığını duyurmuştu. Yeni listede ise 2016 yılı içerisinde toplamda en çok kazandıran isme bakıldı. Listenin başında ise Captaion America: Civil War’da Black Widow rolünde izlediğimiz, ancak bunun yanı sıra Coen Kardeşlerin Hail, Caesar filminde de yer alan Scarlett Johansson yer aldı. Animasyon seslendirmelerinin dahil edilmediği hesaplamada Sing’deki Ash ve The Jungle Book’daki Kaa’dan kazandırdıklarının rakamı etkilememiş olmasına rağmen Johnsson’ın en tepede yer alması ise büyük bir başarı. Gelecek yıl Ghost inthe Shell ve Rock That Body filmlerinde de yer alacak olması Johansson’u önümüzdeki yılın da en çok kazandıranları listesinde görebileceğimiz anlamına geliyor.

Chris Evans, Robert Downey Jr, Margot Robbie, Amy Adams, Ben Affleck, Henry Cavill, Ryan Reynolds, Will Smith’in yer aldığı listede bir çizgi roman uyarlamasında rolü olmayan ise Rogue One’ın yıldızı Felicity Jones.

 

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.