Geçtiğimiz günlerde aramızdan ayrılan Carrie Fisher ‘ın henüz yayınlanmamış iki Family Guy bölümünde yer aldığı duyuruldu.

Kitap tanıtımı için gittiği İngiltere’den Amerika’ya dönerken uçakta geçirdiği kalp krizi yüzünden hastaneye kaldırılmıştı Prenses Leia’mız. Lakin bir süre yoğun bakımda kalan güzel oyuncunun kalbi daha fazla dayanamamış ve Star Wars ile özdeşleşmiş olan oyuncu, yazar ve aktivist Carrie Fisher aramızdan ebediyen ayrılmıştı. Oyuncunun gidişiyle birlikte derin bir karanlığa gömülen sinema ve televizyon camiası ise Fisher’ın yer aldığı ve önümüzdeki günlerde/haftalarda/aylarda izleyiciyle buluşmaya hazırlandığı projeleri de duyurmaya, bir anlamda da ona olan teşekkür ve saygılarını dile getirmeye başlamıştı. Son gelen haber ise Family Guy serisinin tanıdık ve önemli karakterlerinden Angela’nın yer aldığı iki bölüm daha izleyeceğimiz yönünde. Zira Fisher, animasyondaki seslendirmesiyle birçoklarının sevgisini yeniden kazanmıştı. İlk olarak 2005 yılındaki Jungle Love bölümünde gördüğümüz Fisher’ın seslendirdiği Angela’yı 2017 yılında yayınlanacak iki bölümde daha izleyeceğiz.

8 Ocak tarihinde ekranlara dönecek olan Family Guy, Fisher’lı iki bölümden ikincisinin sonunda Carrie Fisher’a olan saygı ve sevgisini göstermeyi ihmal etmeyecektir.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.