Özünde bir çizgi roman uyarlaması olan The Walking Dead serisinin çizgi romanı yakalayıp yakalayamayacağı sorusu cevaplandı.

George R. R. Martin’in aynı adlı eserinden televizyona uyarlanan HBO dizisi Game The Thrones’da olduğu gibi The Walking Dead dizisinde de serinin, uyarlandığı çizgi romanı geçip geçemeyeceği tartışmaları yapılıyordu. Robert Kirkman’ın çizgi romanından uyarlanan The Walking Dead’in geleceğine dair ise Kirkman’dan bir açıklama geldi. Hikayenin yaratıcısı, ilk 100 sayıya yetişmek için altı sezon harcayan serinin, iki yüzüncü sayıya ulaşmak için de bir o kadar zamana ihtiyacı olduğunu, dolayısıyla dizinin çizgi romana kolay kolay yetişemeyeceğini söyledi. Ancak hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda benzeri bir soruya dizinin yapımcıları, çizgi romandan farklı bir yolda ilerlediklerini, bu paralel ama farklı olan hikayenin de dolayısıyla farklı bir sonu olacağını belirtmişti.

En az iki yıl daha bizlerle olacak The Walking Dead serisinin gelecekte nasıl şekilleneceğini ileriki sezonlarda öğreneceğiz. Sezon arası sebebiyle izleyiciden uzak kalmış olan dizi ise 12 Şubat 2017 tarihinde ekranlara geri dönecek.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.