Thor: Ragnarok senaryosundan açığa çıkan detaylar, filmde Winter Soldier havası olabileceğini akıllara getirdi.

Film ekibinden daha önce yapılan açıklamalar yeni Thor filmi konusunda çok da fazla detayı açıklamıyordu. Filmde Hela’yı canlandıran Cate Blanchett filmi fantastik bir eğlence olarak tanımlarken Waititi ise filmin daha önce gördüklerimize hiç benzemeyeceğini belirtmişti. Screen Geek’te yer alan bir iddiaye göre ise Thor: Ragnarok; Captain America: The Winter Soldier havası taşıyacak. The Winter Soldier’ın genel anlamdaki ciddi havası yeni Thor filminde de yer alacak.

Filmin senaryosundan paylaşılan diğer detayları açıklamadan önce spoiler uyarısı yapmakta fayda var. İşte yeni Thor filminde seyirciyi bekleyen konular:

  • The Winter Soldier filminde olduğu gibi Thor: Ragnarok’a da ciddi bir hava hakim olacak ancak ara sıra eğlenceli sahneler de yer alacak.
  • Hulk’u gladyatör gezegenine yollayan isim Loki’ydi ve gezegende savaşçı olan Valkyrie Thor ile arkadaş olmuştu. Aralarındaki kıvılcıma rağmen ikiliyi çift olarak izleme fırsatı bulamayacağız.
  • Jane Foster’ın senaryoda çok fazla adı geçmiyor.
  • Thor, Hulk ve Valkyrie’nin Loki ve Hela’yı yenmesi için ruh taşını (Soul Gem) bulmaları gerekiyor.
  • Hela tarafından ihanete uğrayan Loki, Thor’a onu yenmesi için yardım eder ancak en sonunda ruh taşını (Soul Gem) Thanos’a vermesiyle Thor da ihanete uğrayacaktır.
  • Loki’nin tahtını zorla alıp sürgün etmesinden sonra Odin dünyada başıboş bir hayat yaşamaktadır. Ancak son sahnede Ragnarok canavaları ile savaşmak için bütün gücünü geri kazanacaktır.
  • Doctor Strange kısa bir sahnede gözükecek.
  • Sif, the Warriors Tree ve Heimdall geri dönecek ancak Heimdall ölecek.

Thor Ragnarok’un ülkemizde 3 Kasım 2017’de vizyona girmesi bekleniyor.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.