Blade Runner 2049 filminin yönetmenliğini üstlenen Villeneuve, filmin 1982 yapımı aslıyla olan ilişkisi hakkında konuştu.

Alien: Covenant ile birlikte bu yıl vizyona girecek olan ikinci Ridley Scott bilim kurgusu olacak olan Blade Runner 2049 filminde, ilk filmin 30 yıl sonrasında geçen bir hikaye izliyor olacağız. Prisoners, Sicario ve son olarak da Arrival filmleriyle izleyici karşısına çıkan Villeneuve, Ryan Gosling’in başrolde olacağı film hakkında Empire’a konuştu.

“Hayatımın en güzel aynı zamanda da kesinlikle en çılgın dönemini yaşıyorum. Öyle çılgın ki, size bir özgürlük alanı sağlıyor. Bu filmdeki birçok kişi Blade Runner’la çocukken tanışmış, onun hayal gücüyle ve enerjisiyle büyüyüp hayatları boyunca ondan etkilenmiş.”

Ryan Gosling’in Los Angeles Polis Departmanı’ndan bir polis memuru K’i canlandıracağı Blade Runner 2049 filminde kahramanımızı bir efsane olan Rick Deckard’ın (Harrison Ford) peşinden giderken izleyeceğiz. Film 6 Ekim 2017’de vizyonda olacak.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.