Sezon arası finaliyle birlikte Agents of S.H.I.E.L.D. dizisine veda eden Ghost Rider karakteriyle ilgili bir açıklama yapıldı.

4 sezon arası öncesi yayınlanan final bölümünde takımı kurtarmak adına kendini feda eden Ghost Rider karakteri, böylelikle diziden ayrılmış oldu. Ancak izleyicinin sevdiği bir kahramanın dizinin dışına itilmiş olması, izleyici tarafından pek de olumlu karşılanmamıştı. Diziden gelen açıklama her ne kadar Ghost Rider karakterinin dizinin geleceğini olumsuz etkileyebileceği, zira güçlü ve önemli bir karakter olmasıyla diğerlerinden rol çalabileceği için hikayeden çıkarıldığıydı. Ancak gerçek sebebinin, Ghost Rider karakterini yaratmak için harcanan miktarın bu dizi için fazla olduğu. Solo bir Ghost Rider dizisinin yapılacağı dedikodularını da göz önünde bulundurursak stüdyonun kendi dizisi olan bir karaktere bu kadar para harcamak istememesi mantıklı görünüyor.

Ghost Rider karakterinin Agents of S.H.I.E.L.D.’a dönüp dönmeyeceği de hala belirsiz. Ancak bir karakteri “masraflı” olduğu için diziden çıkarmak hoş değil.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.