Ölümüyle sinema camiasını yasa boğan Carrie Fisher için Hollywood’un ünlü Walk of Fame kaldırımı ziyaretçilerce süslendi.

Geçirdiği kalp krizi sonrasında apar topar hastaneye kaldırılan ancak burada hayata gözlerini yuman Star Wars serisinin ikonik ismi Carrie Fisher’ın anısına Hollywood ziyaretçileri Walk of Fame’e yazılar yazdı, çiçekler koydu, mumlar yaktı. Ancak mesele şu ki Carrie Fisher’ın, nam-ı diğer prenses Leia’nın Hollywood kaldırımında, Yıldızlar Kaldırımı’nda bir yıldızı yok! Yine de bu, ünlü oyuncunun bir yıldızı olamayacağı anlamına gelmiyor. Zira Walk of Fame kaldırımının kurallarına göre ölümünün ardından televizyon, radyo, tiyatro, sinema ve/veya müzik yıldızlarının adı kaldırıma yazdırılabiliyor. Tek yapılması gerekense 5 yıllık asgari süreyi bekleyip, 30000 dolarlık sponsor ücretinin verilmesi. Ancak herkesin adı da istendiği zaman yazılamıyor. Zira bir komite seçtikleri belli sayıdaki yıldızın adını yazıyor yalnızca.

Carrie Fisher gibi yine bu yılın sonunda aramızdan ayrılan ünlü müzisyen George Michael’ı da unutmayan sevenleri, onun için de benzeri bir yıldız yaptı. Ancak onun için bir yıldız yapılacak mı, bilmiyoruz.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.