La La Land filmindeki performansı sonrası birçok olumlu eleştiri alan Ryan Gosling, Damien Chazelle’i sıradaki filminde de yer alacak.

2014 yılında Whiplash ile, bu yıl ise La La Land filmiyle öne çıkmayı ve Oscar’ın en iddialı isimleri arasındaki yerini almayı başaran yönetmen/senarist Damien Chazelle’in bir sonraki filmi olan First Man’de yine Ryan Gosling yer alacak. La La Land’de harikalar yaratan ve izleyicinin beğenisini toplamayı başaran Gosling, First Man filminde Neil Armstrong’u canlandıracak. 1961-1969 yılları arasını anlatacak olan filmde, ayda yürüyen ilk insan olma onuruna erişen Armstrong’un NASA’daki çalışma temposundan göreve gidişine kadar her yönüne tanıklık edeceğiz. Josh Singer’ın kaleminden çıkacak senaryoyla birlikte First Man filmi, şimdiden vizyona gireceği yılın en iddialı yapımlarından biri olmaya aday.

2016 yılında birçok kez karşımıza çıkan başta Blade Runner 2049 olmak üzere 2017 yılında da sıkça göreceğimiz Ryan Gosling’in First Man’deki performansını merakla bekliyoruz.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.