Black Swan filmiyle Oscar’ı alan Natalie Portman, Marvel’ın sinema evrenine geri dönebileceğini açıkladı.

V for Vendetta, Black Swan, Léon, The Other Boleyn Girl gibi filmlerdeki başarılı performanslarıyla dikkat çeken, ancak popüler kültürün daha ziyade ikinci Star Wars üçlemesi (Episode I-II-III) ile tanıdığı Natalie Portman, Marvel evrenine geri dönebileceğini söyledi. 2011 yılında vizyona giren Thor ve 2013 yılındaki Thor: The Dark World filmlerinde Jane Foster karakterini canlandırarak çizgi roman dünyasına ayak basan Portman’ın Thor: Ragnarok’ta yer almayacağını biliyorduk. Ancak ünlü oyuncu her ne kadar Star Wars’taki yoğun CGI sebebiyle bu türdeki filmlerden uzak durmayı tercih etse de oyuncuyu bir kez daha Marvel evreninde görebiliriz. Ancak bunun asıl sebebi Portman’ın hevesinden ziyade kontratındaki anlaşmaya göre bir filmde daha yer alması gerektiği. Kontratın geçerliliğinin sona erip ermediğinden emin olmayan Portman, yine de bir film için daha yeşil ekranın önüne geçebileceğini belirtiyor. Ancak daha önce de söylediği gibi, pek hevesli olmadığı açık.

John F. Kennedy’nin eşi Jackie’i canlandırdığı Jackie filmiyle bir kez daha Oscar yarışında izleyeceğimiz Natalie Portman’ı Marvel evreninde bir kez daha görür müyüz, söylemesi zor. Ancak kısa bir rol için bile olsa yeniden karşılaşmamız ihtimaller dahilinde.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.