Bir Fransız masalından esinlenerek sinemaya uyarlanan Beauty and the Beast filminden yeni bir video yayınlandı.

Daha ziyade Disney’in hazırladığı animasyon türündeki uyarlamasıyla hatırlanan Beauty and the Beast filminin yeni uyarlamasında Belle rolünde Harry Potter serisinin Hermoine’si, aynı zamanda da Birleşmiş Milletler elçisi Emma Watson’ı göreceğiz. Ona eşlik edecek Beast rolü ise Downton Abbey’den Dan Stevens olacak. Ancak 1991 yapımı animasyon için yazılan “Something There” parçası da filmde yer alacak. Öyle ki Beauty and the Beast’in resmi Twitter hesabı, Emma Watson’ının stüdyo kaydının 30 saniyesini paylaştı.

Filme dair bir yorum yapmak için 30 saniyelik bu kayıt yetersiz olmasına karşın şimdiye kadar yayınlanmış olan paylaşımları göz önünde bulunduracak olursak bizleri keyifli, bir o kadar da romantik bir aşk hikayesinin beklediğini söyleyebiliriz. Beauty and the Beast filmi 17 Mayıs 2017’de izleyiciyle buluşacak.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.