Doctor Strange filminin son sahnesi sonrası akıllarda kalan “Acaba Doctor Strange Thor: Ragnarok filminde olacak mı?” sorusunun cevabı belli oldu.

Geride bıraktığımız yılın en beğenilen çizgi roman uyarlamaları arasındaki yerini alan Doctor Strange filminin son sahnesinde Strange ve Thor’u aynı kare içinde görme fırsatı yakalamıştık. Ancak bunun Thor: Ragnarok ile mi ilgili, yoksa Strange’in The Avengers: Infinity War filmine girişiyle mi alakalı olduğu konusunda şüphelerimiz cardı. Ancak The Official Disney Fan Club’ın Yeni Yıl mesajları içinde yer alan bir paylaşım bu iddiayı resmi olarak doğruladı:

“Thor: Ragnarok Kasım ayında Thor, the Hulk ve Doctor Strange’i galaksilerarası tanıdık ve eski kötüler karşı bir araya getiriyor.”

Thor serisinin yeni filmi Ragnarok 3 Kasım 2017’de vizyona giriyor. Doctor Strange ve Thor’un yanı sıra Hulk’ın da yer alması ise dikkate değer.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.