Birleşik Krallık’ın en sevilen dizilerinden Doctor Who, her yıl olduğu gibi yine bir Noel Özel bölümü yayınlandı. Ancak dizi bu yıl, bir rekora da imza atmış oldu.

İngiltere sınırlarından çıkıp tüm dünyaya yayılan Doctor Who dizisinin gelenekselleşen Noel Özel (Christmas Special) bölümlerinden bu yılki “The Return of Doctor Mysterio”ydu. Doctor Who hayranlarından pek de olumlu eleştiriler alamasa da bu özel günün hareketliliğine ve coşkusuna yakışır bir aksiyonu da yok değildi. Öyle ki bu özel bölümle Doctor Who dizisi, BBC America’nın reyting rekorlarını altüst etti. 1,7 milyon izleyicinin yanı sıra sosyal medyadaki popülerliğiyle de 2016 yılını başarıyla kapatmış oldu dizi. “The Return of Doctor Mysterio” her ne kadar bir Doctor Who bölümü olmaktan uzak da kalsa en azından diziyi takip etmeyenlerin ilgisini çekerek yeni takipçiler kazanmayı başardı.

Doctor Who dizisi 10. sezonuyla bahar döneminde yeniden ekranlarda olacak.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.