James Franco, Bryan Cranston’un The Masterpiece kadrosuna katıldığını duyurdu.

James Franco, kariyerindeki birçok iniş çıkışa rağmen şüphesiz Hollywood’un en çok kazanan isimleri arasında. Geçtiğimiz yıllarda yönetmenlik, senaristlik, yapımcılık ve oyunculuk çalışmaları ile sayısız projede gördüğümüz Franco’nun gelecek dönem programı da bir hayli yoğun. Önümüzdeki yıllarda Franco’yu aktör olarak 19 projede, yönetmen olarak ise 11 projede göreceğiz.

Tommy Wiseau’nun 2003’te yayınlanan The Room isimli filminin kamera arkasına odaklanacak olan filmde James Franco yönetmen koltuğunda yer alıyor. The Room, vizyona girdiği dönem yoğun eleştirilere maruz kalmış ve gelmiş geçmiş en kötü filmler arasında kabul edilmiştir. Bankacı Johnny, nişanlısı Lisa ve yakın arkadaşı Mark arasındaki aşk üçgenini anlatan filmde oyunculukların kötü olması filme kötü bir puan olarak yansırken senaryodaki kopukluk da izleyenler arasında olumsuz yorumlara sebep olmuştu.

James Franco, South China Morning Post’ta yayınlanan bir röportajında Why Him?’deki rol arkadaşı Bryan Cranston’un The Masterpiece kadrosuna katıldığını duyurdu. Cranston filmde Zack Braff gibi kendisini oynayacak. Franco konuyla ilgili olarak şöyle konuştu:

“Why Him? çekimleri yaklaşık sekiz ay sürdü ve Bryan’dan In Dubious Battle’da şerifi oynamasını istedim. Daha sonra The Masterpiece yönetmenliğine başladım ve ona kendisini oynamak isteyip istemeyeceğini sordum. 2000’lerin başındaki Malcolm in The Middle dönemlerinden birini canlandıracaktı. Sinema aşkından dolayı bu projeyi desteklemek istedi.”

The Masterpiece oyuncu kadrosu Braff ve Cranston’un yanı sıra  Seth Rogen, Josh Hutcherson, Ari Graynor, Jacki Weaver, Hannibal Buress, Andrew Santino, Zac Efron, Alison Brie, ve Sharon Stone gibi isimleri de içeriyor. Oyuncuların hangi karakterlerde karşımıza çıkacağı şimdilik bilinmiyor. Film hakkında yeni gelişmeler geldikçe aktarmaya devam edeceğiz.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.