Mayıs 2018 tarihinde vizyona gireceği duyurulan Han Solo’nun vizyon tarihi konusunda erteleme olabileceği belirtildi.

Son 2 yıldır Aralık ayı Star Wars hayranları için oldukça önemli bir tarih haline geldi. The Force Awakens ve Rogue One: A Star Wars Story Noel tatili döneminde vizyona girerek hem gişede hem de seyircinin beğenisi konusunda oldukça büyük başarılar elde etti. Bu durum Aralık ayının Star Wars filmleri için doğru bir zaman olduğunu kanıtlar nitelikte. Önümüzdeki Star Wars filmi Episode VIII’in vizyon tarihi de bu yüzden Mayıs 2017 iken Aralık 2017 olarak değiştirildi.

Disney Ve Lucasfilm ortaklığından önce, Star Wars serisi yaz mevsiminde gösterime giriyordu ve Mouse House, Han Solo ile bu geleneği devam ettirmeye kararlıydı. Phil Lord ve Chris Miller’ın Star Wars spin-off’unun Mayıs 2018’de vizyona gireceği film haberlerinin ilk duyulmaya başlandığı günlerden itibaren konuşulmaya başlanmıştı.

Ortaya atılan iddialara göre Rogue One’ın kış döneminde göstermiş olduğu beklentinin de üstündeki başarı, Han Solo’nun da Aralık ayına ertelenmesine sebep olabilir. Hatta bu durum sadece söylenti de olmayabilir çünkü Making Star Wars sitesine göre sinema endüstrisinden bazı kaynaklar bu haberi doğruladı. Kaynaklardan gelen bilgiye göre Han Solo’nun beyaz perde tarihi 13 Aralık 2018.

Haberler şimdilik ne Disney ne de Lucasfilm tarafından doğrulandı. Ancak filmin oyuncaları Donald Glover ve Emilia Clarke’ın basın açıklamalarında filmin 2018’de vizyona gireceğini belirtmeleri oldukça kafa karıştırıcı. Daha önce açıklanan Mayıs tarihi iki oyuncu tarafından da belirtilmiyor.

Lucasfilm’in benzer şeyi Star Wars: Episode VIII için yapması akıllara söylentilerin gerçeklik payı taşıyabileceğini getiriyor. Konu hakkında kesinleşmiş bilgiler geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.