Star Wars serisinin Luke Skywalker’ı Mark Hamill, Carrie Fisher’ın hayatındaki yerini anlatan bir yazı kaleme aldı.

Geçtiğimiz hafta kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Carrie Fisher, yakın çevresi tarafından anılmaya devam ediyor. Luke Skywalker’a hayat veren Mark Hamill’in de Carrie Fisher’a vedası çok kolay olmasa gerek. The Hollywood Reporter’a Carrie ile ilk tanışmalarını ve beraber rol aldıkları Star Wars dönemini anlatan Hamill, duygu yüklü bir yazı kaleme aldı.

Mark Hamill, Fisher ile ilk tanışmalarını şu satırlarla anlattı:

“Aman Tanrım, lise çocuğuyla çalışmak gibi olacak diye düşündüm ancak zamanla şaşkınlığa uğradım. O sürekli çok eğlenceli ve çok konuşkan biriydi. Onunla ilk tanışmamda 10 yıldır tanıdığım bir insanla konuşuyor gibi hissettim. Üvey babası, annesi ve Eddie Fisher hakkında bana bir şeyler anlatıyor, detaylar veriyordu. Sürekli bunu bilmeme gerek var mıydı diye düşünüyordum çünkü ben bu tür şeyleri çok uzun yıllardır tanıdığım insanlara bile anlatmazdım. O tam tersi biriydi. Karşısındaki insanı kendi dünyasına dahil edebilirdi.”

Hamill, ikilinin set dışındaki arkadaşlıklarından da bahsederek şu cümleleri kurdu:

“Kendi çılgınca şeyler yapar ve benim de bunları yapmamı sağlardı. Artık bunların çok da çılgınca olduğunu sanmıyorum. Bir şekilde onun için bir savunma mekanizmasıydı. Bu onun kendini koruma biçimiydi. Bir tarafı o kadar kırılgandı ki küçük bir kız çocuğu gibiydi. Onu koruyup kollama ihtiyacı hissediyordum.”

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.