Ölümüyle birlikte ailesinin yanı sıra sevenleri ve sinema dünyasını da yasa boğan Carrie Fisher, kazandırmaya devam ediyor.

Star Wars serisinin yıldızı Carrie Fisher, 2016 yılının son günlerinde uçakta geçirdiği kalp krizi sebebiyle hastaneye kaldırılmıştı. Ne yazık ki ünlü oyuncunun sağlık durumunda bir gelişme kaydedilemedi ve Prenses Leia hastane odasında hayata gözlerini yumdu. Star Wars serilerinde bir daha göremeyeceğimiz güzeller güzeli Leia’mız ise serinin önemli bir parçası olduğundan dolayı kontratı gereği stüdyo tarafından sigortalanmıştı. Daha ziyade geçirilen küçük kazalar, sakatlıklar, hastalıklar gibi nedenlere karşı yapılan sigortası gereği Disney stüdyolarına sigorta şirketince 50 milyon dolarlık bir ödeme yapılacak. Sinema sektöründeki en yüklü sigorta ödemesi olacak bu yüksek meblağın ise çok sevdiğimiz Fisher’ın yerini doldurmaya asla yetmeyeceği aşikar.

Umarız Disney bu parayı, Carrie Fisher anısını yaşatmak için, doğru şekilde kullanmayı tercih eder. Peki Disney bu parayla sizce ne yapar? Hayır kurumuna mı yatırır, bir vakıf mı kurar yoksa alıp hiçbir şey olmamış gibi yoluna mı bakar…

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.