2016 yılının sonunda yeniden Selene olarak karşımıza çıkan Kate Beckinsale (KB),  Blood Wars filmi bahanesiyle ScreenRant (SR) ile bir röportaj gerçekleştirdi. Röportajın tamamını aşağıdan takip edebilirsiniz:

SR: Selene’in başından birçok şey geçti. Blood Wars’da nasıl bir maceraya atılıyor, hangi engellerle baş etmek zorunda kalıyor? 

KB: Aslına bakarsak bir önceki filmde nereden kaldıysak oradan devam ettik yeni filmde. Selene yine vampirlerden, Lycanlardan kaçıyor. Kızından kopmuş, Michael’ın ise nerede olduğundan habersiz. Tüm seri içinde en kötü durumdaki Selene’i izliyoruz filmde, öyle ki yaklaşmakta olan savaşla bir ilgisi bile kalmamış artık. Ama bir şekilde geri dönüyor ve yeni kötülerle, yeni sorunlarla ve diğer birçok başka engelle daha başa çıkmak zorunda kalıyor.

SR: Bu film aslında en temel hikayeye geri dönüyor. Prag ve Çek Cumhuriyeti’nde çekilen sahneler ise harika görünüyor. Anna Foerster’ın sevdiğim yönlerinden biri bu. İyi bir yönetmen. Filme nasıl bir dinamik getiriyor?

KB: Sürekli yeni bir yönetmenle, ilk filmi çekecek olan yönetmenle, ya da yönetmen’ler’le çalışıyoruz, ancak bu seferki biraz farklı çünkü bu serinin başında bir kadının gelmiş olması daha anlamlı. Ve yalnızca bu da değil, Anna serinin de bir hayranı ki bu da yönetmen için gerekli. Aklında çok ilginç görüntüler çekmek vardı, filmde kadın bir Lycan görmek istiyordu ki bu da bu seri için yapılabilecek en kadınsı dokunuş herhalde. Her şey onunla çok rahattı, sette onunla olmak keyifliydi.

SR: Altıncı bir Underworld filmi için dedikodular var, eminim ki duymuşsundur.

KB: (Gülüyor) Evet, dedikoduları duydum ama genelde ben en son haberi olan kişiyim. Filmi Anna’nın yöneteceğini bile ona barda rastlayan bir arkadaşım sayesinde öğrendim. Yani şimdilik bir bilgim yok.

SR: Eğer olursa, bir sonraki filmde Selene’i nasıl bir yolculukta görmek istersin?

KB: Dürüst olmak gerekirse hiç düşünmemiştim. İkinci bir film olabileceğini bile düşünmemiştim, yani muhtemelen bu soruya cevap verecek son kişiyim. Seriyi bir adım daha ileriye götürmek için ne yapılabileceğini kestiremiyorum (Gülüyor).

SR: Selene ile ikonik bir karakter yarattın. Canlandırmak istediğin başka bir çizgi roman karakteri ya da herhangi başka bir karakter var mı?

KB: Çizgi roman karakteri gibi mi? Hmm, bilmiyorum. Catwoman’a oldum olası hayranlık duymuşumdur.

SR: Ben de Catwoman diyecektim.

KB: Evet, ama sanki aynı rolü oynamışım gibi hissediyorum. Peki bu beni engeller mi? Belki.

SR: Kendi kendime demiştim ki eğer bir gün seninle karşılaşırsam bir soru soracağım. En sevdiğim filmlerden biri Cold Comfort Farm…

KB: Benim de!

SR: O filmi çok seviyorum, O karakterlerin yeni versiyonlarının olduğu bir proje görme ihtimalimiz var mı? Çok iyilerdi çünkü.

KB: Ben de çok isterim. Bugün maalesef aramızda olamayan yönetmen John Schlesinger’i çok severdim. Ancak yakın zamanda ikinci kez Whit Stillman’la, Love & Friendship’in yönetmeniyle çalıştım ve o da Cold Comfort Farm’ın hayranlarındandı. Eğer yeni bir Cold Comfort Farm olacaksa, onunla yaparım.

SR: Yani projede yer alırsın?

KB: Evet, kesinlikle! (Gülüyor)

*Röportajın aslına buradan ulaşabilirsiniz.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.