Fairy Tail’in ikinci filmiyle ilgili merak ettiğimiz birçok şey açıklığa kavuştu.

İlk olarak 2015 yılında duyurusu yapılan Fairy Tail’in ikinci filmiyle ilgili olarak Japon film dağıtım şirketi GAGA birtakım açıklamalarda bulundu. GAGA, Cumartesi günü açılan web sitesi aracılığı ile filmin gösterim tarihini ve resmi adını duyurdu. Filmin resmi adı Dragon Cry olarak belirtilirken, vizyon tarihi de 2017 İlkbahar ayları olarak ifade edildi.

Serinin ilk filmi Fairy Tail The Movie: Phoenix Priestess, 2012 yılında prömiyerini gerçekleştirmişti. Kısa sürede büyük bir hayran kitlesi edinen filmin 5 yıl aranın ardından beyaz perdeye geri dönecek olması anime serisini sevenleri mutlu edecek gibi görünüyor.

Fairy Tail anime serisi ilk olarak 2009’da yayınlanmaya başladı ve 175 bölümün ardından ilk sezonunu tamamlayarak uzun soluklu bir ekran yolculuğuna imza attı. Dizinin ikinci sezonu ise 2014 yılında başlayarak 102 bölümün ardından geçtiğimiz Mart ayında final yaptı. Dizinin yeni sezonu konusunda herhangi bir gelişme bulunmuyor.

Filmin nasıl bir hikayeye odaklanacağı konusunda henüz bir açıklama yok ancak film hakkındaki detaylar netleştikçe aktarmaya devam ediyor olacağız.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.