The Founder filmiyle yeniden beyazperdede izleyeceğimiz ünlü oyuncu Michael Keaton, Batman kostümünü neden bıraktığını açıkladı.

İlk olarak 1989 yılında Batman kostümünü üzerine geçiren ve çizgi roman severlerine Bruce Wayne rolüyle çıkan Michael Keaton, 1992 yılında ise Batman Returns adlı devam filmiyle bir kez daha beyazperdeye renk katmıştı. Ancak yıl 1995’i gösterdiğinde Keaton ve serinin yönetmeni Tim Burton, Batman evreninden ayrılmıştı. Batman Forever filmi için yönetmelik koltuğunu Joel Schumacher devralmış, kostümü ise Val Kilmer giymişti. Ancak Keaton’ın projeden neden ayrıldığı hiç anlaşılamamıştı. Keaton, The Founder bahanesiyle gerçekleştirdiği röportajda bu konuya değinme gereği duydu. Senaryoyu hiç beğenmediğini ve Schumacher’in “Neden her şey bu kadar karanlık olmak zorunda” sorusu sonrasında bu kararı aldığını söyledi. Bu riski göze almak istemediğini de ayrıca belirtti.

Keaton’ı, McDonalds zincirinin kuruluşunu konu alan The Founder filmiyle yakında sinema salonlarında görme fırsatı yakalayacağız.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.