Kevin Costner, yeni bir western projesi ile ekranlara geri dönmeye hazırlanıyor.

Wyatt Earp, Silverado gibi yapımlardaki oyunculuk performansının yanı sıra Dances With Wolves, The Postman ve Open Range gibi projelerdeki yönetmenlik denemeleri ile Western türündeki başarısını kanıtlayan Kevin Costner aynı zamanda Hatfields & McCoys adlı bir televizyon dizisinde de boy göstermişti.

Costner, Western türündeki tutkusunu devam ettirme konusunda kararlı. Hidden Figures filmi için verdiği röportajda tekrar bir western proje ile ekrana geri dönmek istediğini açıklayan Costner, şunları söyledi:

“Senaryosunu birkaç kişiyle beraber tamamladığım yeni bir Western projem var. Kariyerimin ikinci yarısında daha fazla yönetmenlik yapmak istiyorum. Daha önce sürekli kendi bulduğum filmleri iyi iş çıkaracaklarını düşündüğüm için farklı yönetmenlere vermiştim ancak ailemin de tavsiyesine uyarak bundan sonra sevdiğim filmleri kendim yöneteceğim. Yeni Western filmim üzerinde hala çalışıyorum. Şu anlık yaklaşık 10 saat uzunluğunda. Sanırım ondan bir üçleme çıkaracağım. Dördüncü bölümü de hazır ve gerçekten uzun bir hikaye. Bunu televizyon için hazırlayabilirim ya da altı ayda bir yayınlanacak proje haline dönüştürebilirim. Hikaye birbirine bağlı olduğu için izlemesi eğlenceli olacaktır.”

1990 yılında Dances With Wolves ile En İyi Film ve En İyi Yönetmen Oscar’ının sahibi olan Kevin Costner, 2003’de çektiği Open Range filminden beri yönetmenlik denemesinde bulunmamıştı. Costner’ın yeni projesini ne zaman ve nerede izleyeceğimiz şimdilik belli değil, ancak proje hakkında detaylar geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.