Şimdilik Han Solo filmi olarak anılan ve Han Solo’yu konu alacak yeni Star Wars spin-off’uyla ilgili bilgiler gelmeyi sürdürüyor.

2018 yılında vizyona girmesi planlanan ancak son gelen haberler neticesinde vizyon tarihinde bir değişikliğe gidilebileceğinin sinyallerini veren yeni Star Wars filminde kimleri izleyeceğimiz konusundaki belirsizlikler sürerken, gelen son haberle birlikte Alden Ehrenreich’ın canlandıracağı Han Solo karakterinin akıl hocasının kimliği neredeyse kesinleşti. Yönetmenliğini Phil Lord ve Christopher Miller’ın üstleneceği filmde mentor (akıl hocası) rolünde göreceğimiz isimlerin yer aldığı listenin en tepesinde son olarak Now You See Me 2’de Merritt McKinney olarak izlediğimiz Woody Harrelson yer alıyor. Ancak oyuncunun The Hunger Games serisindeki performansı göz önünde bulundurulduğunda bu dedikodu bir iddia olmanın ötesine geçiyor. Bir zamanlar Christian Bale ile de adı geçen rolün Harrelson’a verilme ihtimaline ise yapımcılar kesin gözüyle bakıyor.

Muhtemelen Alden Ehrenreich’ın yanında Woody Harrelson’ı izleyeceğimiz filmde yer alan diğer isimler ise Donald Glover, Emilia Clarke, Kathleen Kennedy ve Allison Shearmur. Filme dair gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.