Rooney Mara ve Ben Mendelsohn’lu Una’nın ilk fragmanı yayınlandı.

Geçtiğimiz yıl Uluslararası Toronto Film Festivali’nde prömiyerini gerçekleştiren Una, Mara ve Mendelsohn’un etkileyici oyunculuk performansları ile büyük övgüler aldı. Eleştirmenler tarafından başarılı bir drama filmi olarak lanse edilen Una’nın oyuncu kadrosunda Riz Ahmed, Tobias Menzies, Tara Fitzgerald, Richard Cunningham, Poppy Corby-Tuech, Isobelle Molloy, Natasha Little, Lasco Atkins ve Ciarán McMenamin gibi isimler de yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Benedict Andrews otururken senaryo ise David Harrower’ın ellerinden çıkıyor.

Filmin konusuna gelecek olursak; Genç bir kadın beklenmedik bir şekilde kendini bir adamın iş yerinde bulur. Genç kadın adamın hayatının gizli sırlarını açığa çıkaracak cevaplar aramaktadır. İkili arasındaki meydan okuma birçok sırrın açığa çıkmasına sebep olacaktır.

Amerika Birleşik Devleri’nde 19 Ocak’ta vizyona girecek olan Una’nın ülkemizde ne zaman vizyona gireceği bilinmiyor. Bağımsız sinemanın başarılı örneklerinden biri olan Una’nın ilk fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz:

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.