iOS 10.3 güncellemesi sonrası gece modu olarak bildiğimiz tema, sinema modu olarak değiştirilebilir.

Apple’ın iOS 10 güncellemesi ile gece modunu kullanıma sunacağı belirtilmiş ancak iOS 10.2 sonrası böyle bir özelliğin olmadığı anlaşılmıştı. Apple cephesinden gelen son haberlere bakacak olursak, iOS yeni güncellemesi ile gece modunu tekrar kullanıma sokacak. Ancak bu kez sinema severleri oldukça memnun edecek yeni bir isimle karşımıza çıkacak.

Theater Mode (Sinema Modu) olarak tanıtılan özellik ile beraber beyaz ışık tonları siyaha dönüşerek sinema salonlarında izleyiciyi rahatsız eden telefon ekranından gelen ışık problemi ortadan kalkmış olacak. Bu sayede, film izlerken telefon ekranına bakmak zorunda kalan seyirci etrafındakileri rahatsız etmemiş olacak. Söylenenlere göre bu özellik şimdilik iPhone modelleri için mümkün olacak.

Kontrol merkezinde mısır simgesi eklenerek kullanıma açılacak özellik şimdiden sinema severler tarafından büyük bir beğeni ile karşılandı. Özelliği içeren iOS 10.3 Beta testlerine 10 Ocak tarihinden itibaren başlanacak.

Sony Dickson adlı Twitter kullanıcısı tarafından duyurulan haber Apple tarafından resmi bir şekilde duyurulmadı.

Sonny Dickson: iOS 10.3’te Sinema Modu yer alacak. Kontrol merkezinde patlamış mısır simgesi yer alacak.

 

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.

3 YORUMLAR