Carrie Fisher ve Debbie Reynolds’un kariyerlerini ve birbirleriyle olan ilişkilerini mercek altına alan Bright Lights’ın fragmanı yayınlandı.

Geçtiğimiz ay birbiri ardına kaybettiğimiz Carrie Fisher ve Debbie Reynolds’ın ardından büyük bir üzüntü içindeyiz. Fisher’ın ölüm haberinin ardından kısa bir süre içerisinde Reynolds da hayatını kaybetmişti. Fisher ve Reynolds’un ilişkisi standart anne-kız ilişkisinin çok ötesindeydi.

Bu durum, Bright Lights’ın fragmanında da açıkça görülebilir durumda. Belgeselin bu yılın sonlarına doğru yayınlanması bekleniyordu ancak  Fisher ve Reynolds’un ölüm haberlerinin ardından HBO belgeseli bu hafta yayınlamaya karar verdi.

Bright Lights adlı belgeselde Fisher ve Reynolds’un ilişkisinin yanı sıra kişisel hayatları da mercek altına alınıyor.  Reynolds’un yaşının ilerlemiş olmasından dolayı artık performansları sırasında zorlanması belgeselde açıkça görülüyor. Carrie Fisher hakkında öğrendiğimiz en önemli detay ise bipolar rahatsızlığı ile büyük bir savaş vermiş olması.

İkili hakkında birçok önemli detaylı bünyesinde barındıran Bright Lights, 7 Ocak tarihinde HBO ekranında yayınlanacak. Belgeselin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz:

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.