Son yılların en büyük fenomenlerinden biri olan Slender Man’e odaklanacak filmin yönetmeni nihayet belli oldu.

İlk olarak Something Awful sitesinde bir internet geyiği olarak ortaya çıkan Slender Man zamanla büyük bir internet fenomenine dönüştü. Karakter zamanla birçok video oyunu, film ve diziye konu oldu. Karakter aynı zamanda önümüzdeki günlerde yayınlanacak HBO belgeselinde de yer alırken, Law&Order ve American Horror Story gibi birçok popüler yapıma ilham veren hikayeler yarattı.

Slender Man’in popülerliği günden güne artarken beyaz perdenin bu duruma kayıtsız kalması beklenmezdi. Geçtiğimiz mayıs ayında Slender Man filmi konusunda çalışmalara başlandığı haberlerinin ortaya çıkmasının ardından geçtiğimiz gün proje ile ilgili yepyeni detaylar paylaşıldı.

Deadline’da yer alan habere göre Slender Man’in yönetmen koltuğunda oturacak isim Sylvain White oldu. Filmin çekimlerine önümüzdeki ilkbahar aylarında başlanacak. David Birke ise Slender Man’in senaryosuna imzasını atacak isim olacak. Mythology Entertainment, Madhouse Entertainment ve No Dream Entertainment ortak yapımı olarak göreceğimiz filmin vizyon tarihine dair şimdilik herhangi bir bilgi yok. Proje hakkında yeni detaylar geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.