Arrow, Batman dünyasından unsurlar almaktan hiç çekinmedi. Şimdi de sırada Talia al Ghul var.

Hali hazırda 5. sezonun başlarında Talia’nın babası ve kardeşiyle tanışmıştık, aynı şekilde Oliver’ı yetiştirdiğini ve hatta Prometheus’a dövüş teknikleri öğrettiğini bile öğrenmiştik.

Şimdi yeni bir röportajda, Arrow’un yapımcısı Wendy Mericle, Talia’nın Prometheus gizeminin çözülmesinde ölümcül bir payı olduğunu açıkladı. Bundan öte bir şey söylemediyse de, bazı fan teorilerine göre Talia maskenin arkasındaki kişiyi biliyor. Mericle ayrıca Lauren Lance’in esrarengiz dönüşüyle ilgili de birkaç şöyledi. Zaten dizinin bir promosu kendisinin gerçek Black Canary olmadığını çoktan açıklamıştı. Yine de bizi bundan daha öte bir şey bekliyor olabilir.

Görünüşe göre, onun dönüşü “hoş bir hoşgeldin sürprizi… Yine de Oliver gerçeği öğrendiğinde bolca duygusal çatışma yaşanacak, özellikle o ve Felicity arasında.” Bunun ne anlama geldiği belirsizliğini korusa da Arrow’un ortasezon premiyerinde Laurel ve Talia’nın önemli birer karakter olacağını biliyoruz ve zaten artık çok fazla beklemeyeceğiz.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.