Geçtiğimiz yıl vizyona giren Captain America: Civil War filminin en sevilen karakterlerinden Black Panther’in solo filminden yeni bir haber var!

Chadwick Boseman’ın canlandırdığı ve gerek tavırlarıyla, gerek sağlam duruşuyla, gerekse de yetenekleriyle daha ilk dakikalardan itibaren izleyicinin sevgisini kazanmayı başarmıştı Black Panther karakteri. Öyle ki bir kısım izleyici diğer filmleri unutup Black Panther’in solo filmini gözlemeye başlamıştı hemen. 2018 yılının başlarında vizyona girmesi planlanan ve yönetmenliğini Creed’den hatırladığımız Ryan Coogler’ın üslendiği filmin kadrosuna yeni bir isim daha eklendi. Forest Whitaker, Danai Gurira, Michael B. Jordan, Lupita Nyong’o, Letitia Wright ve Angela Bassett başta olmak üzere birçok ismi göreceğimiz filme dahil olan son isim ise American Crime Story’den Sterling K. Brown. Black Panther’in geçmişsinden bir karakter olan N’Jobu’yu canlandıracak Brown’un Emmy ödüllü bir isim olduğunu, hatta şu an Golden Globe (Altın Küre) için yarıştığını da belirtmekte fayda var.

Merakla beklenen Black Panther filminin vizyon tarihi ise 16 Şubat 2018.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.