Uzun süredir gizemini koruyan yeni Netflix dizisi Santa Clarita Diet’in konusu açıklandı.

İsmini bildiğimiz ancak konusuyla ilgili herhangi bir fikre sahip olmadığımız Santa Clarita Diet hakkında yeni gelişmeler gün yüzüne çıktı. Şubat ayında yayınlanmaya başlayacak dizinin konusu kanibalizm olarak açıklandı. Dizinin sadece ismine bakarak komedi türüne yakın bir şey beklemek mümkünken, dizinin oyuncularından Drew Barrymore’un yaptığı açıklamalar herkesi ters köşe etti.

Netflix, dizide Timothy Olyphant ve Drew Barrymore’un Los Angeles banliyösünde kızları Liv Hewson ile yaşayan karı kocayı canlandıracağını açıklamıştı. Ancak Barrymore tarafından canlandırılan Shiela adlı karakter tüm ailenin kaderini değiştirecek bir olaya sebep olacaktır.

Barrymore dizi ve canlandıracağı karakter hakkında USA Today’a konuşarak birtakım açıklamalarda bulundu:

“Ailenin kaderini değiştirecek bir olay olarak adlandırılan şey kesinlikle ölüm teması. Çift gündelik hayatlarına devam ederken, Sheila’nın önlenemez arzusunu yerine getirerek onu çiğ insan etiyle beslemek durumundadır. 10 bölüm boyunca Sheila’nın karakter olarak değişimine ve kendisini keşfetme sürecine tanıklık edeceğiz.”

Barrymore canlandıracağı Shiela adlı karakterin aşması gereken birçok sorunu olduğunu da ifade ederken, dizinin konusunun çok da ağır bir dram içermeyeceğini ifade etti. Santa Clarita Diet, 3 Şubat 2017’de Netflix platformunda olacak.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.