2009’dan beri bekleyen, birçok yönetmen ve oyuncu değişimi sebebiyle ertelenen Triple Frontier projesinin hayata geçirilmesine az kaldı.

Senaryosunu Mark Boal’ın hazırladığı gerilim türündeki suç (crime) filminin yönetmenlik koltuğuna son olarak J. C. Chandor oturmuştu. Atlas Entertainment adına yapımcılığı üstlenecek isimler ise Charles Roven ve Alex Gartner olarak kesinleşmişti. Son gelişme ise filmin yıldızı olarak izleyeceğimiz isme dair. Filmle adı geçen son iki isim ise Channing Tatum ve Tom Hardy’den başkası değil. Daha önce Tom Hanks, Johnny Depp hatta Leonardo DiCaprio gibi isimlerle anılmış olan filmde kimi izleyeceğimiz ise hala kesin değil. Zira Tatum ve Hardy ile görüşmeler henüz başlamış durumda ve ne zaman netleşeceği belirsiz. Yine de yönetmen ve yapımcı konusunda son kararı veren stüdyonun yakında başroldeki ismi de belirleyip çekimleye başlayacağı ve Triple Frontier’ı sonunda hayata geçireceği konuşuluyor.

Şimdilik vizyon tarihi belli olmayan filmin çekimlerine ne zaman başlanacağını ise Tatum – Hardy görüşmelerinin neticesi sonrasında öğreneceğiz.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.