X-Men: The New Mutants projesi hayata geçiriliyor. Ancak akıllarda hala bir soru işareti var: James McAvoy Professor X olarak geri dönecek mi?

İlk olarak 2011 yılında genç Charles Xavier olarak izlediğimiz James McAvoy, X-Men: Days of Future Past ve bu yıl gösterime giren X-Men: Apocalypse filmiyle karşımıza Patrick Stewart’ın ikonikleşmiş Professor X’ini anımsatır bir halde çıkmıştı karşımıza. Ancak üç filmlik anlaşmaları sona eren ekibin parçalarından biri olan James McAvoy’un seriye dönüp dönmeyeceği şimdilik bilinmiyor. Ancak aksi yönde bir haber gelmediğini de belirtmek gerekli. James McAvoy’un The New Mutants ile anılmasının sebebi ise Professor X’in bu mutant ekibi kapsamında önemli bir rolü olduğu. Stüdyodan olumlu/olumsuz herhangi bir açıklama gelmemiş de olsa McAvoy’un yakında açıklanabileceğini söyleyebiliriz.

2018 yılında vizyona girmesi planlanan X-Men: The New Mutants’a dair gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.