Raoul Peck’in James Baldwin’in bitiremediği romanından uyarlandığı I Am Not Your Negro filminden bir fragman yayınlandı.

1979 yılında James Baldwin, yayıncısına bir sonraki projesi olan Remeber This House’u anlatan bir mektup göndermişti. Devrimsel bir niteliği olan kitabın konusu ise suikasta kurban giden üç yakın arkadaşının hayatıydı: Medgar Evers, Malcolm X ve Martin Luther King, Jr. Ancak 1987 yılında hayata gözlerini yuman Baldwin’in ardından yalnızca 30 sayfalık bir metin kalmıştı. Raoul Peck’in yönetmenliğini üstlendiği bu belgesel ise Baldwin’in bıraktıkları üzerinden bu konuyu anlatıyor. Siyahların maruz kaldığı ırkçılığı anlatmasıyla insan haklarını da değinen film, 13th, O.J.: Made in America ve The Interrupters ile birlikte Amerika’daki ırkçılık meselesini konu alan en yeni hikaye.

Amerika genelinde 3 Şubat 2017 tarihinde vizyona girecek olan belgeselin ülkemizde gösterilip gösterilmeyeceği ise soru işareti.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.