X-Men: The New Mutants filmindeki geleceği belirsizliğini koruyan Anya Taylor-Joy film hakkında birtakım açıklamalarda bulundu.

X Men: The New Mutants gizemini korumaya devam ediyor. Film hakkında hala birçok detaya sahip değiliz. Oyuncu kadrosu ve filmin senaryosu oldukça merak edilirken birçok teori internet ortamında yazılıp çizilmeye başlandı. Filmde sadece yeni nesil Mutantların yer alacağını biliyoruz ancak kim hangi karakteri canlandıracak hala büyük bir sır.

Anya Taylor-Joy ise bir süredir New Mutants kadrosunda olacağı belirtilen isimler arasında. The Witch filmindeki başarılı performansı ile kariyerinde büyük bir başarı yakalayan Joy, yeni X-Men filminde Magik rolü için düşünülüyor. Tabii, tüm bunlar Fox cephesinden resmi bir açıklama gelinceye kadar hala birer iddia olarak kalacak. Ancak, Anya Taylor-Joy’un yeni film konusundaki heves ve heyecanı oldukça dikkat çekici.

Geçtiğimiz günlerde IGN’de yeni filmi Split hakkında açıklamalarda bulunan Joy, New Mutants filmi hakkında da konuştu. Büyük bir çizgi roman hastası olduğu için böyle bir filmde yer almanın mutluluk vereceğini belirten Joy, yeni Mutantlar hakkında da açıklamalarda bulundu:

“Hayranlardan biri olarak söyleyebilirim ki yeni mutantlar oldukça zor hayatlara sahip çocuklardan oluşuyor. Bu yüzden biraz karanlık bir hikaye bizi bekliyor. Tabi, bunlar yalnızca benim görüşlerim.”

Film hakkındaki hevesi konusunda şaşkınlık yaratan Joy’un filmdeki geleceği henüz belli değil. Bunun dışında, Joy’un da açıkladığı gibi New Mutants, yepyeni karakterlerin süper kahraman olma yolunda yaşadıkları sürece odaklanacak. Birçoğumuzun aklına genel hatları ile X-Men: First Class filmini getirse de New Mutants’ın yeni karakterleri ön plana çıkarmasıyla film bambaşka bir boyut kazanacak.

Önümüzdeki ilkbahar aylarında çekimlerine başlanacak X-Men: New Mutants hakkında yeni gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.