Ülkemizde 17 Şubat tarihinde Sessizlik adıyla vizyona girecek olan Martin Scorsese’nin yeni filmi Silence’tan yeni bir içerik paylaşıldı.

Başrolde Andrew Garfield ve Adam Driver isimlerinin yer aldığı Silence filminde iki Hristiyan misyonerin Japonya’ya gidip akıl hocalarını bulma çabasını izleyeceğiz. Bu yolculuk esnasında inançlarına, düşüncelerine ve bu inançlarına bağlılıklarına dair zorlu bir sınava da tabii tutulmuş olacak olan ikilinin hikayesi ise Hristiyanlığın ve dolayısıyla da iki misyonerin orada bulunmaları yasaklanmış olduğu bir dönemde geçiyor. Filme dair yayınlanan bu son içerikte ise Mel Gibson’ın Hacksaw Ridge’inde de inançlı bir adamı canlandırmış olan Andrew Garfield’ın karakterine, ve oyuncunun filmdeki hikayeyle olan kişisel ilişkisine daha yakından bakma fırsatı yakalıyoruz.

Amerika’da 6 Ocak itibariyle salonlarda gösterilmeye başlayacak olan filmin Türkiye vizyon tarihi ise 17 Şubat.

Please enable Javascript to watch this video

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.