Sherlock Holmes uyarlamaları listesinde yer almaya hazırlanan Holmes and Watson filmine iki yeni büyük isim daha dahil oldu.

Başrollerini daha önce Talladega Nights ve Step Brothers filmlerinde de beraber izlediğimiz Will Ferrell ve John C. Reilly’nin paylaşacağı yeni Sherlock Holmes filminin kadrosuna hatırlanacağı üzere daha önce The Huntsman: Winter’s War’da izlediğimiz Rob Brydon Dedektif Lestrade, Kelly Black Mirror’dan MacDonald Holmes’un ev içindeki eli ayağı olan Mrs. Hudson ve son olarak The BFG’de izlediğimiz Rebecca Hall ise Dr. Grace Hart rolüyle filme dahil oluştu. Senaristliğini ve yönetmenliğini Get Hard’dan hatırladığımız Etan Cohen’in üstlendiği filme katılan yeni isimler ise Hugh Laurie ve Harry Potter’daki Voldemort rolüyle milyonların gönlünü fetheden başarılı oyuncu Ralph Fiennes oldu. Önemli roller üstlenmesi beklenen ikiliden Fiennes ise muhtemelen Holmes’un baş düşmanı Professor James Moriarty’i canlandıracak.

Çekimleri şu sıralar Londra’da devam eden Holmes and Watson filminin vizyon tarihi ise henüz belli değil. Ancak filmin 2018 yılında izleyiciyle buluşması bekleniyor.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.